Co je SocioRating?
Je to nástroj, který měří vitalitu organizací prostřednictvím propracovaných otázek směřující na zaměstnance. U nás proběhlý rating ukázal, že naše prezentace a komunikace směrem k veřejnosti je upřímná, kvalitní a dle našich nastavených zásad. Jsme nadšení, že jsme dostali nejvyšší ohodnocení, a to A+.
100% spokojenost s vedením organizace
Z čeho měly obrovskou radost naše majitelky Laura Mitroliosová a Ivana Hekerle, byl index důvěry. Zde totiž všichni zaměstnanci uvedli, že našemu vedení věří jak po lidské, tak po profesní stránce. Naše CEO Laura se k ratingu vyjádřila následovně:
„Je to zpětná vazba na to, jakým způsobem se snažíme firmu řídit, jakým způsobem komunikujeme v rámci týmu a jakou atmosféru v týmu vytváříme. Takže za mě je toto velmi potěšující.“
Home office po celém světě
Výsledek důvěry je příjemný i z toho důvodu, že v CIRAA pracujeme hodně na home office. Jedna kolegyně k nám například původně nastoupila jako stážistka, následně převzala úlohu HR operations a aktuálně funguje už několik měsíců z Francie. K práci v CIRAA se vyjádřila následovně:
„V CIRAA jsme všichni na jedné lodi a v tom je naše síla. Od začátku jsem se v týmu cítila velmi příjemně. Na cokoli, co jsem nevěděla (a stále nevím), se mohu zeptat ostatních. Kolegové mi vždy mile rádi odpoví, pomůžou, nebo podají pomocnou ruku.“
Další kolegyně odjela na několikaměsíční studijní pobyt do Kanady a také máme kolegu v Argentině či z Anglie. Celý tento model nám funguje, protože si všichni důvěřujeme v tom, že co slíbíme, to také splníme.
„Není důležité, odkud práci děláte, je důležité, že ji odvádíte dobře. K tomuto modelu fungování nám pomohl náš start v pandemii, kde jsme museli fungovat na home office. Dokázali jsme si, že když je vůle se oboustranně na způsobu práce domluvit, dá se firma rozjet i v této době a pracovat je možno z různých koutů světa,”
doplňuje Ivana Hekerle, ředitelka strategické komunikace v CIRAA.
Juniorní a seniorní rozdíly v týmu
Naše firma nabízí pracovní možnosti i stážistům. Zajímavým zjištěním v SocioRatingu byl jejich přístup k zaměstnání v porovnání s přístupem seniorních pracovníků.
Studenti a stážisti totiž mají tendenci častěji měnit práci, protože si chtějí odzkoušet více pozic. U nás jim však umožňujeme například to, že pro nás mohou pracovat i vzdáleně.
„Určitě se nám však do stážistů oplatí investovat. Nejen, že do firmy vnáší mladistvý pohled na věc a určitou kreativitu, zároveň k nám mohou po skončení stáže nastoupit na plný úvazek a o fungování firmy i klientech ví již velké množství informací, což jim pomáhá k vykonávání skvělé práce,“ vyjadřuje se k stážistům Jana Bábiková, která má na starosti komunikaci a PR.
I vybavení kanceláře se počítá
I přesto, že nám rating vyšel ve velmi vysokých hodnotách a home office u nás není překážkou, našly se samozřejmě i nějaké slabší stránky. Ty jsme zaznamenali ve vybavenosti kanceláří. Z výsledků ratingu bylo patrné, že je to pro zaměstnance důležité, ale není to důvod, proč by ze zaměstnání odešli. S touto skutečností ovšem pracujeme a postupně kanceláře vybavujeme.
Komunikace je klíčem k úspěchu
SocioRating dokáže úžasnou věc, a to zjistit nejen firemní pozitiva, ale i její nedostatky. Důležité poté ovšem je s tímto zjištěním i nadále pracovat a využít jej ke komunikaci se zaměstnanci. Po získání dat z průzkumu od SocioRatingu jsme se proto všichni společně potkali v kanceláři a otevřeně jsme se pobavili o slabých i silných stránkách naší společnosti. Každý měl možnost navrhnout zlepšení a případné benefity, které by si od firmy přál. V závěru jsme si určili cíle pro zlepšení, na kterých jsme začali ihned a intenzivně pracovat.