Cirkulární dům na Evropském hlavním městě kultury 2028

Reference

Cirkulární dům na Evropském hlavním městě kultury 2028

České Budějovice se v roce 2028 stanou Evropským hlavním městem kultury a jeden z projektů je i koncept Cirkulárního domu, multifunkčního prostoru v centru města, který bude sloužit k udržitelnému nakupování, opravám, workshopům a kulturnímu programu. Na základě této iniciativy jsme realizovali workshop, který se setkal s velkým ohlasem. Účastníci z řad města České Budějovice, Jihočeského kraje, inovačních center, univerzit a firem ocenili možnost zapojit se do diskuse a sdílet své odborné znalosti. Společně se nám podařilo vytvořit komplexní PESTLE analýzu, která bude sloužit jako cenný nástroj pro další rozvoj Cirkulárního domu.

Cirkulární dům České Budějovice

Rozsah projektu: Workshop: reuse přístupy, udržitelné eventy

České Budějovice se v roce 2028 stanou Evropským hlavním městem kultury a jeden z projektů je i koncept Cirkulárního domu, multifunkčního prostoru v centru města, který bude sloužit k udržitelnému nakupování, opravám, workshopům a kulturnímu programu.

Na základě této iniciativy jsme realizovali workshop, který se setkal s velkým ohlasem. Účastníci z řad města České Budějovice, Jihočeského kraje, inovačních center, univerzit a firem ocenili možnost zapojit se do diskuse a sdílet své odborné znalosti. Společně se nám podařilo vytvořit komplexní PESTLE analýzu, která bude sloužit jako cenný nástroj pro další rozvoj Cirkulárního domu.

Kromě zástupců klíčových institucí se workshopu zúčastnili i významní hosté. Zuzana Kuberová z České federace nábytkových bank a reuse center přinesla cenné poznatky z oblasti cirkulární ekonomiky a provozování reuse center v zahraničí. Ema Pospíšilová z pražského Kampusu Hybernská a Soňa Rychlíková z DEPO2015 v Plzni, které provozují podobné koncepty, se podělily o své zkušenosti s budováním a provozem center aplikující principy cirkulární ekonomiky.

Věříme, že Cirkulární dům se stane nejen symbolem udržitelného rozvoje v Českých Budějovicích, ale i inspirativním příkladem pro ostatní města v České republice. Workshop získal záštitu primátorky města Českých Budějovic, což je pro nás velkým povzbuzením a potvrzením, že naše snaha o cirkulární ekonomiku rezonuje s vizí města.

Cirkulární dům má potenciál stát se nedílnou součástí projektu Evropské hlavní město kultury 2028 a přispět k jeho úspěchu. Díky propojení udržitelného nakupování, vzdělávání a kulturního programu se Cirkulární dům stane místem setkávání a inspirace pro širokou veřejnost. 

Citace od klienta

“Společnost CIRA Advisory jsme oslovili zejména kvůli bohatým zkušenostem z firemního prostředí v kontextu tématu cirkularity. I když je Cirkulární dům pro České Budějovice realizován v rámci získaného titulu našeho města, od začátku k němu přistupujeme s výhledem na dlouhodobější realizaci a nastavení udržitelného byznys modelu. A v tom je know -how CIRAA pro nás zásadní! Při výběru realizátora bylo pro nás také zásadní, že CIRAA má celorepublikovou působnost a na náš projekt se dívá jinou než lokální optikou.” – Dana Kalistová, předsedkyně Kabinet CB – cirkulární dům, z.s.